Únor 2012

Překlady knih (volitelný výběr)

22. února 2012 v 17:23 | Alva |  PŘEKLADY knih
Možná si někteří z Vás všimli, že zde přibyla rubrika na překlad knih. Bohužel, nevím, o co byste mohli mít zájem, takže Vás žádám...pěkně prosím. Pokud víte o nějaké knížce, kterou byste chtěli přeložit, napište do komentářů a já Vám ji tady přidám. Jakýkoliv žánr, je to na Vás.
jako první jsem začla knihou Strange Angels od Lili St. Crow
A jaká bude druhá je jen na Vás.

Strange Angels - Prolog

22. února 2012 v 17:02 | Alva |  Strange ANGELS
Pokud by někdo chtěl pokračování, ať se mi prosím ozve do komentářů. Pokud máte nápad na nějakou jinou knihu, ozvěte se taky. Děkuju


Prolog


Neřekla jsem tátovi o babiččině bílé sově. Vím, že jsem měla. Mezi spánkem a sněním je prostor, ve kterém se věci - ne zcela sny, ne úplně rozvinutá jasnozřivost, ale podivné malé směsi obou - mohou dostat dovnitř. Vaše oči se otevřou, pomalu a zasněně, když pocit, někoho kdo sleduje roste, skrz vatovou mlhu tepla a únavy.
Tehdy jsem ji uviděla.

Strange Angels - Lili St. Crow (AJ--->CZ)

22. února 2012 v 17:02 | Alva |  Strange ANGELS

Lili St. Crow
Strange Angels (Andělé Noci)
Kniha v sérii: 1. z 5
Kapitoly celkem: 28
Kapitoly:
Prolog 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27 28

Dru Anderson má to, čemu její babička říkala DOTEK. (Přijde vhod, když jste na cestách z města do města se svým tátou, lovíte duchy, upíry, vlkodlaky a příležitostné zombie.)
Pak se její otec objeví mrtvý - ale stále chodí - a Dru ví, že bude další Ještě horší je, že má dva kluky, kteří soutěží o její náklonnost a ti nenechají krajně nezávislou Dru, aby si tím prošla sama. Zjistí Dru, jak výjimečná je dřív, než přijde tváří v zub s kýmkoli, nebo čímkoli, co ji loví?
ZDROJ: GOODREADS

BEWARE: Lookin' For Another Lost Soul

20. února 2012 v 14:56 | Alva |  What's UP ?
Drazí návštěvníci blogového kyberprostoru,
zaprvé vítejte a pohodlně se usaďte. Právě jste se dostali ke článku, který Vám popisuje velmi známý jev, jenž ne každého z Vás může zajímat. Nicméně, už jste jednou tady, takže si prosím ukradněte pár minut z Vašeho nabitého dne a čtěte hezky dál. Děkuju pěkně...

Inspirativní MYSLITELÉ (crossroad)

20. února 2012 v 14:53 | Alva |  Inspirativní MYSLITELÉ
Ne každý se zajímá o to, jaké měli lidé v jiných časech názory, co bylo tabu, jaká byla jejich představivost, nebo na co mysleli, když zrovna nemysleli. Já to chápu, ale jsem jedním z těch lidí, kteří to mají naopak. A právě proto, že mě tohle téma zajímá a známé osobnosti z různých období vývoje kultury světa a všech možných zemí jsou tím, co je podle mě vhodné pozornosti, rozhodla jsem se, že sem přidám pár významných osobností dějin, které jsou podle mě zajímavé.
Budou přidávat postupně, různé spisovatele, myslitele, básníky, herce, hudební skladatele... o každém něco řeknu.... ukážu Vám, co mě na nich zaujalo, prostě takové základní info. Musím říct, že někteří z nich možná budou kontroverzní, nebo jste o nich v životě nemuseli v našich luzích a hájích slyšet, ale to ještě neznamená, že nestojí za to se o nich něco dozvědět, ne?
No a nakonec Vás na nich možná taky něco zaujme a podělíme se spolu o názor na jejich velkolepost. Takže jestli nejste unudění k smrti už jenom tímto článkem, pokračujte dál na osobu zvolenou dle Vašeho gusta.

Edgar Allan Poe

20. února 2012 v 14:51 | Alva |  Inspirativní MYSLITELÉ 2
Edgar Allan Poe
(19. leden, 1809 - 7. říjen, 1849)

BIO
- narozen v Bostonu, Massachusets
- literární kritik, spisov
atel, básník, redaktor, jeden z hlanvích představitelů Ame

rického Romantického Hnutí
- autor zejména hororového, detektivního a science-fiction žánru

KDE JSEM HO OBJEVILA?
- popravdě, byl to dost zajímavý způsob. Jako každý jiný víkend jsem prohlížela IMDB a hledala novinky a filmy, na které se bude stát za to podívat, když jsem uviděla trailer na The Raven ( film o Poeově životě, v němž bude hrát hlavní roli John Cusack, a který vyjde 27. 4. 2012 )