Lovci Hlav (Headhunters) - Jo Nesbø

26. listopadu 2011 v 18:39 | Alva |  MŮJ názor
Tak jak jsem slíbila, rozhodla jsem se vám podat co nejčerčstvější názor na tuto knížku, a tak je tady. Předložím vám co možno nejvíc stručnou verzi toho, co se tam stalo a pokusím se vám podstrčit svoje postřehy a názory. doufám, že si někdo z vás všimne toho, čeho já, tedy že je to úžasné dílo a bude mít stejnou potřebu si ji hned přečíst, jako já.


Severská detektivka u nás nedávno objeveného autora
Autor: Jo Nesbø
Originál: Hodejegerne
Zajímavost: Podle této knižní předlohy byl vytvořen film se stejnojmenným názvem a plakátem stejným, jako přebal knihy, který právě nyní plní programy našich kin.

Máme tady Rogera Browna, nejlepšího lovce hlav v Norsku, který si pohodově žije s manželkou v krásném domě. V jeho životě jde všechno jaksi průměrně, jen ho trápí menší problém s udržením si peněžních zásob pokupě. Není to tak, že by byl úplně bez prostředků a držel se tak tak, ale život v přepychové vile něco stojí, stejně tak jako spokojený život s manželkou. A tak si Roger vydělává peníze tím, že krade umělecká díla, jejichž majitele poznává při pohovorech v práci.

Hodnocení: 10/10
Názor: Je to rozhodně napínavý příběh, který nenudí. děj je psán zajímavě a nedrhne, spolu s tím se mi taky strašně líbí autorův styl. Jeho pohled na svět a lidi je neobvyklý, a proto tak atraktivní. To, jakým stylem hodnotí charaktery lidí, a že jeho postava má takový obdivuhodný charakter, to je jenom bonus. Vtipný, zajímavý detektivní kus práce s elegantně vyvedeným rozuzlením, které nenudí.
Plusy:
  • skvělá hlavní postava s extravagantními názory a charakterem
  • neotřelý styl psaní
Mínusy:
  • žádné okamžitě dostupné pokračování
  • opakování slova 'gépéeska' to je ale asi chyba překladatelky
Je to skvělá knížka, kterou jsem zhltla za tři hodiny. Absolutně pohlcující děj, který je skoro nemožné si nepředstavovat. Některé scény jou tak absurdní, až jsou reálné, jako například nápad schování se před loveckým psem v latríně, kvůli zakrytí pachu.
Ještě přidejte fakt, že autorem je Nor, čili člověk ze Skandinávie a máte něco, co je pro mě nenahraditelné a o čem vím, že je již teď na seznamu nej tvorby a co jen tak nezapomenu. A tři a půl kila ceny najednou nemá smysl.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liss Liss | Web | 5. prosince 2011 v 17:13 | Reagovat

Dneska jsem je po vyčerpávající návštěvě mého nejméně oblíbeného  knihkupectví ukořistila. A platila jsem jen 40 korun, dostala jsem ve škole poukázku za sběr papíru. Ale nejdřív musím dočíst Babičku :///

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama