CELÝ DĚJ - Lovci Hlav

26. listopadu 2011 v 18:37 | Alva
I KDYŽ NECHÁPU, PROČ MI BLOG.CZ NEUSTÁLE ODMÍTÁ ZVEŘEJNIT ČLÁNEK, I KDYŽ MÁ JEN 1600 ZNAKŮ, MUSÍM BOHUŽEL DĚJ DÁT TADY. TAKŽE TADY TO MÁTEPříběh nás zavádí do firmy Alfa, což je personální agentura, jedna z nejlepších v Norsku, která má ve svém čele Rogera, lovce hlav, který si jde za svým. Nejedná se sice o agenturu velikosti Manpower-u, ale na trhu má své místo a všichni, kteří ji znají, to dobře ví. Roger rozděluje svůj život mezi svou práci, která mu sedí jako druhá kůže a svou ženu která tvoří jeho domov a kterou miluje. Jeho žena vlastní galerii, kterou jí Roger koupil, když jí doporučil jít na potrat, když zjistil, že je těhotná. Na jedné výstavě, kterou jeho žena pořádá, je seznámen s Clasem Grevem. Rogerovi se Clas okamžitě zalíbil. Jeho způsoby a vystupování a to, že si stál za svým ho donutilo přemýšlet o tom, jestli by se nehodil na místo, na které měla zrovna jeho firma najít ideálního kandidáta.
A ano, on byl opravdu ideálním kandidátem a Roger to věděl moc dobře. Byl z toho, že našel někoho jako on nadšený a jeho žena s ním jeho nadšení sdílela. Takže se rozhodl pozvat Clase do jeho kanceláře, aby si promluvili o dalších možnostech. I když Clas nejprve odmítá možnost toho, že by se chtěl vrátit do branže nyní a tvrdí, že teď hodlá věnovat veškerou svoji pozornost přestavbě domu, nakonec se s Rogerem setká a souhlasí s tím, že se setká s vedoucími firmy, ve které by měl pracovat. V průběhu pohovoru, v jehož vedení se Roger už cítí jako doma se dozví, že Clas našel v tajné místnosti v domě obraz od Rubense. Hon na kaledonského kance, dílo, které mělo být dávno ztraceno. A protože Roger již dlouho neměl štěstí na žádný pořádný exemplář, rozhodne se Clasův obraz ukrást.
Akce probíhá jako vždy bez problémů. Roger už je jako vždy domluvený se svým kumpánem, že poté obraz doveze k překupníkovi a všechno proběhne hladce jako vždy. Jenže to ještě neví, co všechno ho čeká.

Když už obraz u Clase doma vymění za kopii a s originálem se chystá odejít, volá manželce. Nyní, když zajistí rodinu ziskem z tohoto obrazu, už s enebude muset bát, že přide o svoje postavení v rodině a můžou mít to dítě, které jeho žena tak chce. Jenže když jí volá, zjistí, že slyší telefon z domu, kde právě je. To ale není možné, protože je v domě Clase a krade obraz. V tu chvíli se mu celý svět tříští a Roger zjišťuje, že všechno nenní tak, jak se zdá. Jeho žena ho evidentně podvádí s Clasem Grevem, mužem, kterého chtěl doporučit na post firmy Pathfinder, kde měl zastávat vysokou pozici při vylepšování technologií GPS. Nic horšího už snad být nemůže. Ale opak je pravdou.

Další den na pohovoru s šéfy Pathfinder-u Clas jednoduše a úplně jakoby mimochodem boduje a získává si pozornost a obdiv všech. Nicménně Roger, který ví, o co jde, je znechucen. Příčí se mu představa, že by měl pomoci Clasovi i v tomhle, a tak se rozhoduje nedoporučit ho. Po práci kontaktuje ženu, se kterou svou manželku kdysi podvedl. Vrací se domů a něco není v pořádku, I když to nedává znát, ví, že jeho manželka se snaží nedat nic najevo, ale i tak je to pravda. Největší šok pro něho ale je, když druhý den ráno v garáži najde svého kumpána ve svém autě, s Rubensem uvnitř a bez života. Zjistí, že byl zabit jedem, o kterém se zmiňoval Clas Greve, když vyprávěl na pohovoru historky z armády. Dojde mu, že se nemohl do jeho domu dostat jinak, než s pomocí jeho ženy.
Takže když přijde do garáže za ním, snaží se z ní něco dostat, ale ona dělá, že nic neví. ale Roger už ví. Ví, že v tom ti dva jedou spolu. Odváží tělo svého kumpána a snaží se vymyslet plán, jak se ho zbavit. Napadne ho, že ho hodí z mostu. Žádní svědci, žádný poprask. Když to ale udělá, mrtvola se nečekaně probere, a tak se ho zmatený Roger rozhodne vytáhnout z vody a dovézt k němu domů. Jenže nemůže zavolat sanitku, protože by jed prozradil, že něco není v pořádku. Ale jeho kumpán se rozhodne, že prostě ošetřit chce a nakonec ho Roger zabije, pro tentokrát nadobro. Schová ho u něho doma v posteli a vydává se z domu svého mrtvého kumpána na chatu, kterou si pronajímal. Schovává se tam a snaží se vymyslet, co dál. Naneštěstí ho tam druhý den najde Clas, který již neschovává, že chce, aby Roger dělal to, co chce on. Bohužel ho pronásleduje jak pomocí svého psa, tak pomocí GPS zařízení, které vyvíjel u své předchozí firmy. Jde o gel s GPS částicemi, kterého se nejde snadno zbavit. Rogerovi se podaří ujet s traktorem, ale někdo pozná traktor, který patřil majiteli chaty, na které byl a zastaví ho. Roger z vyčerpání omdlí a probudí se v nemocnici, kde ho navštíví 'Doktor Clas Greve' a chce ho zabít. Bohužel, než se mu to podaří, policisté si odvedou Rogera, kterého obviní z vraždy majitele chaty a Clas si zmizí. ale ne na dlouho.

Během cesty v policejním autě je najednou Clas Greve srazí ze silnice v kamionu. Tu srážku kromě Rogera nikdo nepřežije. Roger se vydává zpět do města, oholí si hlavu, ho podle gelu (uvědomil si totiž, že se mu dostal do vlasů a bylo to buď ruka jeho ženy nebo milenky, která se k jeho vlasům dostala) Clas nemohl stopovat.
Vrátil se tedy zpět do města a když mu došlo, že pastí na něj byla jeho dávná milenka, kterou Clas dobře znal, zabil ji. Poté za pomoci své ženy ( s kterou si všechno vyříkal dřív, než začal odplatu) a několika intrik nastražil všechno tak, že když přilákal Clase do domu svého mrtvého kumpána a konfrontoval ho, následně odhalil mrtvolu, kterou zde nechal, aby vina padla na Clase a zabil ho, tak to poté vypadalo, jako by Clase zabil jeho už dávno mrtvý kumpán alias majitel domu.

Policie tomu uvěřila a veškerou vinu za všechny vraždy, které se v průběhu příběhu odehrály, přišila mrtvému Clasovi. Roger a jeho žena si poté oba sdělili podrobnosti toho, co se stalo. Ona mu řekla, že Clas jeho ženu utvrdil v tom, že chce Rogera jen donutit k tomu, aby ho doporučil na místo v Pathfinderu. Že ho nechce zabít, jen přesvědčit. A ona, protože ji obalamutil a předstíral soucit, když mu řekla, že jí Roger poslal na potrat, mu uvěřila.( Šlo totiž o to, že když jeho firma, která vivinula onen gel byla před banrotem, odkoupili jí sponzoři, kteří ale měli podmínku. Musel potom dostat Pathfinder tam, kde ho potřebovali, tudíž do fúze. O tom byl celý ten plán a když si Clas uvědomil, že ho Roger nedoporučil, nemohl uvěřit. sažil se ho tedy donutit jinak.)
Jeho žena tomu uvěřila, ale když se dozvěděla, o co opravdu jde, rozhodla se Rogerovi pomoct. Roger jí pověděl o tom, co mimo práce v alfě dělal a nakonec se shodli na jednom. že minulost nechají za sebou a přece jen budou mít to dítě.
A nakonec přece jen našel i kandidáta na místo v Pathfinderu. I když všichni byli zmatení a vděční najednou, když se dozvěděli, že Rogerův úsudek je uchránil od toho, aby si do svého středu zasadili nebezečného zabijáckého červa, tudíž Clase Greva.
Nicménně svého zaměstnance dostali, tak jak Roger sliboval. Byl to jeden z jiných uchazečů, ale Roger věděl, že zvolil dobřea že budoucnost s jeho ženou bude jiná a lepší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama