Listopad 2011

Lovci Hlav (Headhunters) - Jo Nesbø

26. listopadu 2011 v 18:39 | Alva |  MŮJ názor
Tak jak jsem slíbila, rozhodla jsem se vám podat co nejčerčstvější názor na tuto knížku, a tak je tady. Předložím vám co možno nejvíc stručnou verzi toho, co se tam stalo a pokusím se vám podstrčit svoje postřehy a názory. doufám, že si někdo z vás všimne toho, čeho já, tedy že je to úžasné dílo a bude mít stejnou potřebu si ji hned přečíst, jako já.

CELÝ DĚJ - Lovci Hlav

26. listopadu 2011 v 18:37 | Alva
I KDYŽ NECHÁPU, PROČ MI BLOG.CZ NEUSTÁLE ODMÍTÁ ZVEŘEJNIT ČLÁNEK, I KDYŽ MÁ JEN 1600 ZNAKŮ, MUSÍM BOHUŽEL DĚJ DÁT TADY. TAKŽE TADY TO MÁTE

Entry no.1 - Let The Hunt Begin

25. listopadu 2011 v 21:33 | Alva |  What's UP ?
Datum: 25.11.2011
Místo určení: blízké okolí Ostravy
Počet zúčastněných osob: 3
Počet obětí: snad žádné
Cíl mise: Kvalitně strávené odpoledne

Den 'Blbec' ----- The Old Man's Life -----

13. listopadu 2011 v 14:00 | Alva |  ZBYTKOVÝ materiál
Další z takzvaných pokůsů o slohovky, které by měly něco vypovědět o tom, jak si já a mí drazí spolužáci dokážeme poradit s českým jazykem a nic neříkajícím tématem, které ještě k tomu není tak úplně to pravé ve čvrteční osmou hodinu ranní. Limit měl být kolem 200 slov cca, ale jak je u mě zvykem, ruka selhala a je toho 'lehce' víc. Snad mi pomůžete trochu zkritizovat to, co mi přišlo na mysl den po rozhřešení předběžných známek za první čtvrtletí.

Give It A Shot (Dare To Expect Lot) ?

13. listopadu 2011 v 12:48 | Alva |  ZAJÍMAVOSTI mimo mísu

Odvážit se očekávat něco víc - doufat v něco víc

Tohle řešíme všichni, každý pouze s jiným problémem ve středu toho všeho. Každý má určitě něco, co si přeje, po čem touží. Někdo má povrchní přání, která zahrnujou 'šťastně až do smrti' nebo 'prosím ať mi nesplihne účes'. Někdo jiný třeba vážnější obavy typu 'nesmím podělat tenhle test' nebo 'chci přežít rakovinu'. Jde o to, že každý z nás něco takového má. Jde jen o to, co s tím hodláme dělat.
Budeme jenom sedět v rohu a čekat, co přijde? Uděláme něco, co nám pomůže překonat to, čeho se obáváme?
Toto máme každý jinak a nikdo nám nemůže říct, jak si žít svůj život. Na tato rozhodnutí jsme sami a následně můžeme vinit jenom sami sebe. Takže co s tím?
Můj problém pro tuto chvíli díkybohu není spojený s účesem ani rakovinou (což skoro nikdy) a proto bude jeho řešení daleko jednodušší. Jakou knížkou zabít volný čas, když se vám nechce číst povinnou literaturu?
Takže co si řekne člověk extrémně závislý na severu a vůbec všem, co se týče Skandinávie, když mezi nás přichází noví autoři z této oblasti?
Je dobrý nápad propadat ihned nadšení? Ne, ale je jednoduché to říct, těžší udělat. Hladové mozkové buňky toužící po rozptýlení se nemůžou dočkat nového materiálu na zpracování a opěvování.
Takže kdo jsou ti zmiňovaní seveřané, kteří se dostali do mého zorného pole?
Jo Nesbø
Jon Fosse